Vallova kocúrko(vina) a bezmocnosť

Autor: Ivan Hitka | 17.9.2019 o 10:46 | Karma článku: 1,43 | Prečítané:  564x

Ako vytvoriť falošný dojem bezmocnosti ak vieme, že všetky právne úkony smerujúce k nakladaniu s nehnuteľnosťou zaťaženou reštitučným konaním sú neplatné? A my sme pritom s ňou medzitým nakladali už minimálne 3x?

Áno, hlavné mesto vie, že s ohľadom na prebiehajúce správne konanie je akékoľvek nakladanie s nehnuteľnosťou obmedzené a že všetky následné právne úkony spojené s nakladaním s nehnuteľnosťou zaťaženou reštitučným konaním by boli neplatné. Kancelária primátora to potvrdila aj v liste, ktorý som nedávno dostal.

Pritom hlavné mesto dobre vie aj to, že to spomínané správne či reštitučné konanie, ktorého predmetom je pozemok na bratislavskom Bôriku, sa začalo už v roku 1992! A skončené nebolo dodnes. Zákon tak každému celkom jasne zakazuje s týmto pozemkom akokoľvek nedovolene nakladať už celé dlhé roky a platí to dokonca ešte aj v týchto dňoch.

A hlavné mesto veľmi dobre vie najmä to, že kúpnu zmluvu, ktorej predmetom sa kupodivu stal práve ten pozemok na Bôriku, uzavrelo v roku 1997 v rozpore so zákonom a tá je tak preto ako právny úkon absolútne neplatná!

S použitím názoru resp. logiky hlavného mesta je však potom právny úkon, ktorý v súvislosti s pozemkom parc. č. 2185/3 (od roku 1992 zaťaženým reštitučným konaním) urobilo v roku 1995 hlavné mesto v katastri, zrejme tiež neplatný!

Rovnako neplatnou (presnejšie absolútne neplatnou) tak musí byť aj tá sporná kúpna zmluva uzavretá hlavným mestom v roku 1997. V tom čase totiž trvalo to správne resp. reštitučné konanie už 5. rok, pričom hlavné mesto o tom preukázateľne vedelo!

A absolútne neplatným musí taktiež byť aj právny úkon dotýkajúci sa rovnakého pozemku, ktorý bol v katastri nehnuteľností iniciovaný zmluvným partnerom hlavného mesta dokonca až v roku 2014! Zjavne bez toho, aby si to hlavné mesto ako povinná osoba vôbec všimlo.

Je ale za daných okolností možné označiť vyššie uvedené stanovisko hlavného mesta inak ako rozporuplné a čudné? Inak ako Kocúrkovo?

Predsa ak viem, aké sú následky či dôsledky absolútne neplatnej kúpnej zmluvy, tak sa ako povinná osoba nemôžem bezmocne vyhovárať iba na fakt, že ako vlastníci pozemku sú dnes v katastri zapísaní tí nepraví. Najmä ak sa tak stalo mojou vlastnou vinou. Ale snažím sa o nápravu, podám určovaciu žalobu, domôžem sa primeraného rozhodnutia súdu a následne v súlade s ním zabezpečím nutnú zmenu v katastri nehnuteľností! A následne vrátim resp. aj ja sám sa budem dožadovať vrátenia vôbec nie malého bezdôvodného obohatenia.

Podľa vyššie uvedeného je však Hlavné mesto SR Bratislava akoby celkom bezradné a zjavne nevie, ako celú situáciu bezodkladne uviesť do úplného súladu so zákonom. Predovšetkým tak, aby nebol nikto zodpovedný. A nevie to napriek tomu, že je dodnes k dotknutému pozemku v pozícii povinnej osoby aj s pretrvávajúcou zákonnou povinnosťou starať sa o tento pozemok ako riadny hospodár. A tak radšej zatiaľ neurobilo pre nápravu nič zmysluplné. A stále len očakáva trpezlivosť od iných neuvedomujúc si, že celý ten marazmus trvá už neskutočných 22 rokov!

Nájde sa teda niekto, kto poradí hlavnému mestu a jeho primátorovi, ako konečne ráznym, účinným a rýchlym spôsobom dospieť k spravodlivosti, zákonnosti a hospodárnosti vo veci absolútne neplatnej kúpnej zmluvy z roku 1997?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Opustené budovy

Na východe boli gigantom. Padli, keď podnik predali Čechom

Roky sa snaží nájsť nového majiteľa.


Už ste čítali?