List pre Donalda Trumpa...

Autor: Ivan Hitka | 23.11.2016 o 7:30 | Karma článku: 2,48 | Prečítané:  454x

Dočítal som sa, že dvaja poslanci Mestského zastupiteľstva hlavného mesta SR Bratislavy poslali list novému americkému prezidentovi. O akú vážnu a tak dôležitú vec to ide, že je nutné o tom písať až Donaldovi?

V skutočnosti títo poslanci iba prišli na to, že ak niekto užíva pozemok a nemá s majiteľom či správcom pozemku uzatvorený veci primeraný a aj právoplatný zmluvný vzťah, tak nemá k danému pozemku ani žiadny právny vzťah a užíva ho potom bez právneho titulu. Čo by sa asi nemalo!

Uvedené sa týka pozemku pri americkom veľvyslanectve v Bratislave, ktoré tak podľa týchto poslancov už cca 3 mesiace nelegálne okupuje a nelegálne zaberá verejný priestor námestia resp. nelegálne užíva pozemok patriaci mestu a bezprecedentne tým nerešpektuje zákony Slovenskej republiky.

Avšak aj týmto poslancom mestského zastupiteľstva je pritom veľmi dobre známa situácia, týkajúca sa iného pozemku. Tam ten pozemok užíva tiež niekto, kto nemá k danému pozemku žiadny právny vzťah (nikdy mu vlastne právoplatným spôsobom ani nevznikol), nemá ani uzatvorený veci primeraný a aj právoplatný zmluvný vzťah so správcom pozemku a užíva ho teda tiež bez právneho titulu. Naviac za užívanie tohto lukratívneho pozemku ani nič neplatí! Čo by sa asi rovnako nemalo!

Uvedené sa týka pozemku na Bôriku v Bratislave, pričom povinnou osobou k tomuto pozemku a teda tým správcom, ktorý sa oň musí zo zákona starať starostlivosťou riadneho hospodára ešte aj dnes, je Hlavné mesto SR Bratislava. Jeho primátor a jeho poslanci však napriek opakovaným upozorneniam nechávajú tento pozemok užívať súkromným osobám nelegálne, bez právneho titulu a aj celkom zadarmo nie 3 mesiace, ale v roku 2017 to bude už celých 20 rokov!

S vedomím primátora a pod nosom mestských poslancov tu teda niekto užíva pozemok zákonom zverený mestu do riadnej starostlivosti a bezprecedentne tým nerešpektuje zákony Slovenskej republiky20 rokov! A Donald o tom ešte stále vôbec nič nevie...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?