List pre Donalda Trumpa...

Autor: Ivan Hitka | 23.11.2016 o 7:30 | Karma článku: 2,48 | Prečítané:  438x

Dočítal som sa, že dvaja poslanci Mestského zastupiteľstva hlavného mesta SR Bratislavy poslali list novému americkému prezidentovi. O akú vážnu a tak dôležitú vec to ide, že je nutné o tom písať až Donaldovi?

V skutočnosti títo poslanci iba prišli na to, že ak niekto užíva pozemok a nemá s majiteľom či správcom pozemku uzatvorený veci primeraný a aj právoplatný zmluvný vzťah, tak nemá k danému pozemku ani žiadny právny vzťah a užíva ho potom bez právneho titulu. Čo by sa asi nemalo!

Uvedené sa týka pozemku pri americkom veľvyslanectve v Bratislave, ktoré tak podľa týchto poslancov už cca 3 mesiace nelegálne okupuje a nelegálne zaberá verejný priestor námestia resp. nelegálne užíva pozemok patriaci mestu a bezprecedentne tým nerešpektuje zákony Slovenskej republiky.

Avšak aj týmto poslancom mestského zastupiteľstva je pritom veľmi dobre známa situácia, týkajúca sa iného pozemku. Tam ten pozemok užíva tiež niekto, kto nemá k danému pozemku žiadny právny vzťah (nikdy mu vlastne právoplatným spôsobom ani nevznikol), nemá ani uzatvorený veci primeraný a aj právoplatný zmluvný vzťah so správcom pozemku a užíva ho teda tiež bez právneho titulu. Naviac za užívanie tohto lukratívneho pozemku ani nič neplatí! Čo by sa asi rovnako nemalo!

Uvedené sa týka pozemku na Bôriku v Bratislave, pričom povinnou osobou k tomuto pozemku a teda tým správcom, ktorý sa oň musí zo zákona starať starostlivosťou riadneho hospodára ešte aj dnes, je Hlavné mesto SR Bratislava. Jeho primátor a jeho poslanci však napriek opakovaným upozorneniam nechávajú tento pozemok užívať súkromným osobám nelegálne, bez právneho titulu a aj celkom zadarmo nie 3 mesiace, ale v roku 2017 to bude už celých 20 rokov!

S vedomím primátora a pod nosom mestských poslancov tu teda niekto užíva pozemok zákonom zverený mestu do riadnej starostlivosti a bezprecedentne tým nerešpektuje zákony Slovenskej republiky20 rokov! A Donald o tom ešte stále vôbec nič nevie...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?