A vraj právny štát! Urobte z nich radšej dopravákov...

Autor: Ivan Hitka | 28.4.2016 o 11:40 | Karma článku: 3,80 | Prečítané:  1093x

Prokuratúra je povinná vo verejnom záujme vykonávať opatrenia na predchádzanie porušovania zákonnosti, na zistenie a odstránenie porušenia zákonnosti a na obnovu porušených práv a vyvodenie zodpovednosti za ich porušenie.

Pri výkone svojej pôsobnosti je prokuratúra povinná využívať všetky zákonné prostriedky tak, aby sa bez akýchkoľvek vplyvov zabezpečila dôsledná, účinná a rýchla ochrana práv a zákonom chránených záujmov fyzických osôb, právnických osôb a štátu.

Ak teda prokuratúra dostane podnet na ľahko preukázateľné konanie v rozpore so zákonom a s tým súvisiace bezdôvodné obohacovanie sa, či vznik škody značného rozsahu, čakal by som z jej strany nejakú ráznu a účinnú akciu, ktorá bez prieťahov odstráni porušovanie zákona a zabráni narastaniu škody v danej veci. Najmä ak je zrejmé, že skutok sa stal, zákon porušený bol a je porušovaný ešte aj dnes a aj tá škoda je každým dňom väčšia.

Lebo nikto zatiaľ oficiálne nekonštatoval, že v tej konkrétnej veci zákon porušený nebol, že skutok sa nestal, že nikto sa bezdôvodne neobohacuje a že nikomu nevznikla ani žiadna škoda!

Pritom nejde o spor dvoch človiečikov, ale o vec verejnú a dotýkajúcu sa prakticky všetkých občanov Hlavného mesta SR Bratislavy. Lebo tá spomínaná škoda vzniká asi najmä im. A za túto škodu a jej dnešné navyšovanie evidentne zodpovedajú konkrétni predstavitelia mesta. Všetci tí, ktorí zámerne zostávajú v súvislosti s absolútne neplatnou kúpnou zmluvou č. 048804509700, uzatvorenou mestom vedome v rozpore so zákonom, ešte aj dnes úplne nečinní. Hoci tohto konania mesta v rozpore so zákonom sú si veľmi dobre vedomí a priznávajú ho.

Kto má ale v takomto prípade vykonávať tie opatrenia na zistenie a odstránenie porušenia zákonnosti a na obnovu porušených práv a vyvodenie zodpovednosti za ich porušenie a zabezpečovať dôslednú, účinnú a rýchlu ochranu práv a zákonom chránených záujmov občanov mesta, ak to nemá byť prokuratúra, alebo polícia?

Treba totiž vedieť, že každé plnenie pri absolútne neplatnom právnom úkone je bezdôvodným obohatením, ktoré je nutné odovzdať. A každé užívanie pozemku má majetkovú hodnotu. V prípade užívania pozemku bez právneho dôvodu (a práve to sa deje v tomto prípade) vzniká užívateľovi majetkový prospech, ktorý je povinný vydať vlastníkovi, či správcovi pozemku ako bezdôvodné obohatenie. A v tomto prípade je tu tým správcom cudzieho majetku Hlavné mesto SR Bratislava! A práve mestu ako povinnej osobe vyplývajú zo zákona konkrétne povinnosti, ktoré ale ono zámerne neplní. Niekto tak asi súčasne porušuje aj starostlivosť o cudzí majetok! Mestu tým zákonite vznikla a vzniká značná škoda, ktorá sa ale ešte každým ďalším dňom neustále zvyšuje!

Otvorenou otázkou je dnes len exaktná výška tejto škody, kto ju nahradí a kto a kedy za to všetko ponesie zodpovednosť. To ale predstaviteľov mesta, ani jeho poslancov, nezaujíma! A žiaľ, akosi nevšímavá je aj naša prokuratúra vrátane polície. Tí sa tvária, akoby sa nič nestalo, akoby sa ich vec netýkala a akoby nemohli do nej nijako účinne a prospešne vstupovať. A radšej svojimi nič neriešiacimi rozhodnutiami alebo upovedomeniami pokladajú všetky podnety vo veci za nedôvodné, alebo už vybavené. Hoci nikto nič nevybavil, keďže mesto koná naďalej v rozpore so zákonom, naďalej sa bezdôvodne obohacuje, ešte aj dnes ponecháva bezdôvodne sa obohacovať svojho „zmluvného“ partnera na svoj úkor a umožňuje tým neustály nárast škody. A to sa deje už dlhé roky! Z môjho pohľadu je taký prokurátor alebo policajt, ktorý zámerne prehliada tak zrejmú nezákonnosť, resp. ktorý nie je schopný a kompetentný ihneď odstrániť tak zrejmé hrubé porušenie zákonnosti, celkom zbytočný.

Celé sa to potom javí aj tak, akoby prokurátor začal vykonávať činnosť, ktorá je nezlučiteľná s výkonom funkcie prokurátora. Mal by byť teda odvolateľný. A to platí aj pre toho nášho  generálneho...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?