A vraj právny štát! Urobte z nich radšej dopravákov...

Autor: Ivan Hitka | 28.4.2016 o 11:40 | Karma článku: 3,80 | Prečítané:  1084x

Prokuratúra je povinná vo verejnom záujme vykonávať opatrenia na predchádzanie porušovania zákonnosti, na zistenie a odstránenie porušenia zákonnosti a na obnovu porušených práv a vyvodenie zodpovednosti za ich porušenie.

Pri výkone svojej pôsobnosti je prokuratúra povinná využívať všetky zákonné prostriedky tak, aby sa bez akýchkoľvek vplyvov zabezpečila dôsledná, účinná a rýchla ochrana práv a zákonom chránených záujmov fyzických osôb, právnických osôb a štátu.

Ak teda prokuratúra dostane podnet na ľahko preukázateľné konanie v rozpore so zákonom a s tým súvisiace bezdôvodné obohacovanie sa, či vznik škody značného rozsahu, čakal by som z jej strany nejakú ráznu a účinnú akciu, ktorá bez prieťahov odstráni porušovanie zákona a zabráni narastaniu škody v danej veci. Najmä ak je zrejmé, že skutok sa stal, zákon porušený bol a je porušovaný ešte aj dnes a aj tá škoda je každým dňom väčšia.

Lebo nikto zatiaľ oficiálne nekonštatoval, že v tej konkrétnej veci zákon porušený nebol, že skutok sa nestal, že nikto sa bezdôvodne neobohacuje a že nikomu nevznikla ani žiadna škoda!

Pritom nejde o spor dvoch človiečikov, ale o vec verejnú a dotýkajúcu sa prakticky všetkých občanov Hlavného mesta SR Bratislavy. Lebo tá spomínaná škoda vzniká asi najmä im. A za túto škodu a jej dnešné navyšovanie evidentne zodpovedajú konkrétni predstavitelia mesta. Všetci tí, ktorí zámerne zostávajú v súvislosti s absolútne neplatnou kúpnou zmluvou č. 048804509700, uzatvorenou mestom vedome v rozpore so zákonom, ešte aj dnes úplne nečinní. Hoci tohto konania mesta v rozpore so zákonom sú si veľmi dobre vedomí a priznávajú ho.

Kto má ale v takomto prípade vykonávať tie opatrenia na zistenie a odstránenie porušenia zákonnosti a na obnovu porušených práv a vyvodenie zodpovednosti za ich porušenie a zabezpečovať dôslednú, účinnú a rýchlu ochranu práv a zákonom chránených záujmov občanov mesta, ak to nemá byť prokuratúra, alebo polícia?

Treba totiž vedieť, že každé plnenie pri absolútne neplatnom právnom úkone je bezdôvodným obohatením, ktoré je nutné odovzdať. A každé užívanie pozemku má majetkovú hodnotu. V prípade užívania pozemku bez právneho dôvodu (a práve to sa deje v tomto prípade) vzniká užívateľovi majetkový prospech, ktorý je povinný vydať vlastníkovi, či správcovi pozemku ako bezdôvodné obohatenie. A v tomto prípade je tu tým správcom cudzieho majetku Hlavné mesto SR Bratislava! A práve mestu ako povinnej osobe vyplývajú zo zákona konkrétne povinnosti, ktoré ale ono zámerne neplní. Niekto tak asi súčasne porušuje aj starostlivosť o cudzí majetok! Mestu tým zákonite vznikla a vzniká značná škoda, ktorá sa ale ešte každým ďalším dňom neustále zvyšuje!

Otvorenou otázkou je dnes len exaktná výška tejto škody, kto ju nahradí a kto a kedy za to všetko ponesie zodpovednosť. To ale predstaviteľov mesta, ani jeho poslancov, nezaujíma! A žiaľ, akosi nevšímavá je aj naša prokuratúra vrátane polície. Tí sa tvária, akoby sa nič nestalo, akoby sa ich vec netýkala a akoby nemohli do nej nijako účinne a prospešne vstupovať. A radšej svojimi nič neriešiacimi rozhodnutiami alebo upovedomeniami pokladajú všetky podnety vo veci za nedôvodné, alebo už vybavené. Hoci nikto nič nevybavil, keďže mesto koná naďalej v rozpore so zákonom, naďalej sa bezdôvodne obohacuje, ešte aj dnes ponecháva bezdôvodne sa obohacovať svojho „zmluvného“ partnera na svoj úkor a umožňuje tým neustály nárast škody. A to sa deje už dlhé roky! Z môjho pohľadu je taký prokurátor alebo policajt, ktorý zámerne prehliada tak zrejmú nezákonnosť, resp. ktorý nie je schopný a kompetentný ihneď odstrániť tak zrejmé hrubé porušenie zákonnosti, celkom zbytočný.

Celé sa to potom javí aj tak, akoby prokurátor začal vykonávať činnosť, ktorá je nezlučiteľná s výkonom funkcie prokurátora. Mal by byť teda odvolateľný. A to platí aj pre toho nášho  generálneho...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?