“Nesrovnal“ si to v hlave...

Autor: Ivan Hitka | 12.11.2014 o 11:40 | Karma článku: 5,62 | Prečítané:  1723x

Dnes ráno som dostal otvorený list od pána Iva Nesrovnala. Bol adresovaný Bratislavčanom a teda aj mne. Na druhej strane listu sa už pán Nesrovnal označil za nového primátora Bratislavy. Pripomínam, že samotné voľby nového primátora sú až o pár dní. Aspoň na chvíľku mu ale ten primátorský pocit doprajem. Nemôžem však nezareagovať. Hlavné mesto SR Bratislava už dlhodobo koná v rozpore so zákonom, bezdôvodne sa pri tom obohacuje a súčasne poškodzuje občanov Bratislavy tým, že na ich úkor necháva bezdôvodne sa obohacovať dve súkromné osoby. Mesto sa pritom správa takto škandalózne aj s vedomím poslanca Iva Nesrovnala! Hoci aj on zrejme dávno pozná spôsob, ako túto zjavnú nezákonnosť odstrániť a vec uviesť do úplného súladu so zákonom, ostal evidentne nečinný.

Pán Ivo Nesrovnal pritom v tomto poslednom 4-ročnom volebnom období pôsobil ako poslanec Mestského zastupiteľstva hlavného mesta SR Bratislavy. Ale zastával okrem iného aj pozíciu predsedu Komisie finančnej stratégie a pre správu a podnikanie s majetkom mesta. A vo vyššie spomínanej kauze ide práve o majetok a o financie.

Stačilo teda málo a pán poslanec a súčasne predseda komisie mohol zakročiť. A vlastne aj mal povinnosť vykonať kroky k účinnej náprave. Podnetov na to dostal odo mňa v posledných rokoch dosť. Napočítal som celkom 19 e-mailových správ s upozornením na konanie mesta v rozpore so zákonom či výziev na nápravu, ktoré odišli na jeho adresu. Vyššie spomínaný vážny problém som otvoril a žiadal jeho nápravu aj osobne vystúpením pred mestskými poslancami v októbri 2013. A v priebehu apríla 2014 som potom pánovi Nesrovnalovi ako predsedovi už spomínanej komisie poslal dosť obsiahlu oficiálnu písomnú sťažnosť. Žiadnu zmysluplnú reakciu som ale od neho nikdy nedostal.

Ivo Nesrovnal mohol urobiť pre nápravu niekoľko vecí. Spomeniem aspoň možnosť interpelovať primátora Ftáčnika (ktorý mimochodom o kauze vie ešte dlhšie) so správne nastavenou otázkou. Mohol aj podať podnet na prokuratúru, keďže samotný magistrát konanie mesta v rozpore so zákonom otvorene priznáva vrátane skutočnosti, že mesto sa tým bezdôvodne obohacuje. Pán poslanec ale neurobil pre uvedenie tejto veci do súladu so zákonom nič.

Som toho názoru, že aj v mnohých zásadných veciach, ktoré teraz pán Nesrovnal otvorene kritizuje, zlyhal podobne ako aj jeho ďalší kolegovia poslanci. Lebo neustále sa iba vyhovárať na to, že ako „neprimátor“ som nič nemohol, je už smiešne.

Kandidujúci poslanec si však zrazu vyhladil vrásky, robí sa pracovitým, európskym či rozhodným. Chváli sa, sľubuje, prezentuje sa ako „nová krv“, ktorá akoby nikdy nemala s Hlavným mesto SR Bratislavou a jeho magistrátom nič spoločné. Hoci svoj slogan „dáme to“ mohol využiť už dávno. A v danej veci dať napríklad podnet pre zrejmú nezákonnosť príslušným orgánom a trvať na bezodkladnej náprave. Ak sa na to vykašľal v takejto konkrétnej a dosť vážnej situácii pri veci celkom verejnej v minulom období, spochybňuje tým svoje sľuby konať v prospech všetkých aj do budúcnosti.

Najlepšia skúsenosť je tá vlastná skúsenosť. Ja ich mám v spojení s touto kauzou a v spojení s poslancom Nesrovnalom neúrekom. Nech ide o akokoľvek úspešného a inteligentného človeka, ako kandidát na nového bratislavského primátora je pre mňa nedôveryhodný a neverím mu, že prinesie zmenu k lepšiemu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?