Pomáha Milanovi Ftáčnikovi vyhrať primátorské voľby aj polícia?

Autor: Ivan Hitka | 8.10.2014 o 11:00 | Karma článku: 5,34 | Prečítané:  1029x

Ako inak si vysvetliť konanie policajného vyšetrovateľa, ktorý je aj vyše dva mesiace po podaní trestného oznámenia vo veci nečinný, spôsobuje neodôvodnené prieťahy v konaní, nevykoná včas a v dostatočnom rozsahu úkony v zmysle Trestného poriadku a dokonca ignoruje písomné pokyny nadriadeného dozorujúceho prokurátora, hoci je jeho zákonnou povinnosťou ich plniť?! Hlavné mesto SR Bratislava už dlhodobo koná v rozpore so zákonom, bezdôvodne sa pri tom obohacuje a súčasne poškodzuje občanov Bratislavy tým, že na ich úkor necháva bezdôvodne sa obohacovať dve súkromné osoby. Mesto sa pritom správa takto škandalózne aj s vedomím primátora Ftáčnika! Hoci ten dávno pozná spôsob, ako túto zjavnú nezákonnosť odstrániť a vec uviesť do úplného súladu so zákonom.

I keď podnety s úplne jednoduchou požiadavkou na zabezpečenie zákonnosti na pôde mesta a teda s cieľom dosiahnuť ukončenie dlhoročného úmyselného konania Hlavného mesta SR Bratislavy v rozpore so zákonom sa dostali aj na Generálnu prokuratúru SR, do Kancelárie predsedu vlády SR, či tiež do Kancelárie prezidenta SR, je stav k dnešnému dňu stále nezmenený! Akoby o zabezpečenie zákonnosti na pôde Hlavného mesta SR Bratislavy v skutočnosti ani nikto nestál.

Stačí ale v takomto prípade len „nemať záujem“ dodržiavať zákony? Alebo postačuje na úmyselné a cielené porušovanie zákonov iba skutočnosť, že niekomu sa ich dodržiavať akosi v istom čase práve nehodí? Či sa máme hádam definitívne zmieriť s tým, že niektorí môžu porušovať zákony podľa svojej potreby, akurát bežný občan do tejto skupiny nepatrí? To hádam nie!

Ak je potom v danej veci, priamo súvisiacej s odsúdeniahodným konaním Hlavného mesta SR Bratislavy v rozpore so zákonom, aj podané trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu a stále sa nič nedeje, môže to znamenať tiež to, že pokyny tu rozdáva aj niekto iný, ako len prokurátor. Hoci napr. pokyn ostať vo veci na potrebný čas nečinný. Ono sa to síce v právnom štáte nerobí, ale na Slovensku to evidentne nikomu neprekáža. Inak by už niekto kompetentný dávno urobil účinné kroky potrebné k plnohodnotnej náprave a minimálne pôsobil na bratislavského primátora Ftáčnika, aby celú vec uviedol do súladu so zákonom. Nič také sa ale nestalo!

Je pritom pozoruhodné, že hoci si konanie v rozpore so zákonom a bezdôvodné obohacovanie sa priznáva aj samotné Hlavné mesto SR Bratislava, mesto sa už celé roky cielene vyhýba celkom jednoduchej náprave. Kto má teda z takejto situácie prospech?

Ešte pozoruhodnejšie je, že tento zúfalý stav nijako nevadí ani mestským poslancom, ktorí sa nezmohli ani len na jedinú interpeláciu voči primátorovi pre jeho bezprecedentné tolerovanie hrubej nezákonnosti na pôde Hlavného mesta SR Bratislavy. Neurobil tak dokonca ani poslanec kandidujúci za nového primátora. Načo sú nám potom takí poslanci, či takí kandidáti? Žiaľ, problém je ľahostajný aj médiám, ktorým sa akosi ani nechce pýtať na jeho podstatu. A tlačiť na kompetentné inštitúcie, aby sa už konečne zobudili a túto zrejmú nezákonnosť aj odstránili. Ide predsa o vec verejnú.

Vyzývam preto každého, kto v rámci Bratislavy kandiduje v novembrových voľbách na nového primátora, starostu či poslanca, aby verejne odsúdil konanie Hlavného mesta SR Bratislavy a jeho primátora Milana Ftáčnika už dnes. Kto si to netrúfne, mal by svoju kandidatúru v spomínaných voľbách radšej stiahnuť!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?