Asi budem kandidovať na primátora Bratislavy...

Autor: Ivan Hitka | 2.6.2014 o 8:18 | Karma článku: 3,01 | Prečítané:  754x

Lebo zrejme len tak môžem dosiahnuť, aby Hlavné mesto SR Bratislava konalo v každom ohľade zákonne a hospodárne. Lebo súčasnému primátorovi Ftáčnikovi je zrejme evidentne jedno, že mesto už dlhé roky koná v rozpore so zákonom a ešte sa pri tom bezdôvodne obohacuje. Lebo zrejme nie som sám, komu takýto stav neskutočne vadí. Pritom primátor Ftáčnik vie o celej situácii už od svojho nástupu do funkcie. Dokonca mi ešte pred svojím zvolením do funkcie dal jednoznačný prísľub, že sa bude osobne venovať vyriešeniu tohto problému. Primátor Ftáčnik však svoj sľub nesplnil! Dnes sa už len vyhovára, naviac naivne a nekvalifikovane.

Sľuby a prázdne reči kandidátov na nového primátora mi už teda nestačia. Tým ozaj správnym primátorom bude pre mňa len človek, ktorý dokáže prinútiť Hlavné mesto SR Bratislavu, aby konalo výlučne zákonne aj v takejto veci ešte pred jeho zvolením za nového primátora!

Viem o čom hovorím. O nápravu som žiadal už aj primátorov Moravčíka a Ďurkovského, ani tí však nepohli ani prstom. A obdobie, počas ktorého Hlavné mesto SR Bratislava koná v rozpore so zákonom, tak trvá už neskutočný 17. rok! Náprava je pritom jednoduchá a mesto ju pozná. Nakoniec, spôsob účinnej nápravy dokonca medializoval zástupca mesta už pred 10 rokmi!

Spomínaný problém s dlhodobým a celkom úmyselným nezákonným konaním mesta je pre mňa taký lakmusový papierik, ktorý treba strčiť do každého kandidáta na primátora. A podľa toho, ako ten zareaguje, bude hneď dobre vidieť, či je tým správnym kandidátom. Ak sa vo veci obratom nič nezmení, je to jasné. Na takého kandidáta treba radšej rýchlo zabudnúť!

A o čo vlastne ide? V mojich predchádzajúcich blogoch som to uviedol podrobnejšie. Pripomeniem teraz teda len podstatu:

Hlavné mesto SR Bratislava uzatvorilo kúpnu zmluvuč. 048804509700v rozpore so zákonom.Kúpna zmluva je tak ako právny úkon absolútne neplatná a hľadí sa na ňu, ako keby nikdy nebola. Jednoducho vôbec neexistuje. Právna analýza magistrátu kupodivu hovorí tiež to isté.

Preto môže platiť len taký právny stav, aký bol ešte pred uzatvorením zmluvy. Preto je mesto ešte aj dnes v pozícii povinnej osoby a preto je zo zákona povinné evidovať dotknutý pozemok aj v katastri a starať sa oň ako riadny hospodár. Ak je dnes niečo inak, je to v rozpore so zákonom.

Keďže tu ide o absolútne neplatný právny úkon, mesto a aj jeho zmluvný partner sa dodnes bezdôvodne obohacujú, hoci zo zákona boli obe strany povinné už dávno si nezákonne získaný prospech navzájom odovzdať. Ide tak aj o obohatenie vzniknuté z titulu užívania pozemku, ktorý už 17. rok užíva súkromník vlastne zadarmo na úkor mesta a jeho obyvateľov!

Ak teda ktorýkoľvek kandidát na nového primátora nedokáže účinne pôsobiť formálne aj neformálne na primátora Ftáčnika a už dnes zabezpečiť nápravu, je zbytočné ho voliť!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?