Ako za „facku“ získať super pozemok...

Autor: Ivan Hitka | 21.3.2013 o 10:35 | Karma článku: 7,47 | Prečítané:  1287x

Tento spôsob získavania lukratívnych pozemkov od obce či mesta sa síce úplne bežnému a obyčajnému občanovi môže zdať ako nezákonný, avšak ide len o zdanie. Všetko je totiž v úplnom poriadku. Už to mám na príslušných miestach dokonca opakovane overené. Žiadny postih nikomu nehrozí, aj keď budete konať akoby v rozpore so zákonom. Netreba sa teda vôbec okúňať. A netreba mať ani obavy, či sa týmto spôsobom náhodou bezdôvodne neobohatíte. Lebo keby aj, nikomu to tu vadiť nebude. Nakoniec, pôjde len o pochybenie, ktoré polícia za danej situácie bez problémov odtoleruje. Lebo hoci sa takýto postup javí ako preukázateľné konanie v rozpore so zákonom, polícia ho pokladá za správny! A to je podstatné.

A ak by aj úplnou náhodou niekto mal k takémuto spôsobu získavania majetku mesta či obce (môže ale ísť aj o majetok cudzí, ktorý má mesto či obec iba zverený do svojej opatery) nejaké výhrady, stačí argumentovať tým, že ste uvedený postup realizovali „podľa vlastného vnútorného presvedčenia, založeného na starostlivom uvážení všetkých okolností prípadu jednotlivo a v ich súhrne“. A máte vyhrané... Pokiaľ ešte na takto elegantne získanom pozemku (t.j. získanom v rozpore so zákonom, avšak napriek tomu úplne beztrestne) postavíte aj nejakú menšiu stavbičku, dosiahnete „nový právny stav“. V takom prípade už potom vôbec nebude vadiť, že kúpna zmluva, ktorou ste daný pozemok získali, bola ako právny úkon absolútne neplatná (čo okrem iného znamená aj to, že ju podľa súdnej praxe za neplatnú nebolo treba ani vyhlasovať). Stačí totiž len tvrdiť, že kúpnu zmluvu za neplatnú vlastne ešte nikto nevyhlásil. Nakoniec, zmluvné strany by boli veľmi neprezieravé, ak by si zrušili takúto fajnovú zmluvu samé. A nikto iný to urobiť nemôže. A ak potom nastane aj situácia s „novým právnym stavom“, tak už potom s vami nepohnú ani orgány prokuratúry. A pokladať dokonca takúto nezákonnú stavbu za čiernu, alebo aspoň neoprávnenú, už nenapadne vôbec nikoho. Avšak ešte počkám aj na najnovšie stanovisko z Generálnej prokuratúry SR. Ak ani teraz nebude mať voči konaniu Hlavného mesta SR Bratislavy, preukázateľne konajúceho v rozpore so zákonom, zásadné výhrady a nijako voči nemu nezakročí, bude definitívne jasné, že uvedený spôsob získavania pozemkov (akoby nezákonný, avšak pritom bez akéhokoľvek postihu) bude určite fungovať. Čo tu však zjavne absolútne nefunguje, je právny štát a jeho kontrolné či represívny zložky. Žiaľ, mnohým to ale vôbec nevadí, inak by okamžite konali. Čo tak teda prevetrať ustanovenie o marení splnenia dôležitej úlohy verejným činiteľom? Lebo zabezpečiť konečne právny štát aj na Slovensku je, myslím si, dosť dôležitá úloha. Ak by niekto náhodou nerozumel, o čom toto je, dozvie sa viac z mojich predchádzajúcich blogov.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

ŠPORT

Utiahnutosť mu bránila v rozlete, tvrdí o ňom jeho tréner

Jakub Holúbek je na správnej ceste.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?